Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
Lo más buscado
- Eras geológicas
- Arte rupestre
- El Flautista de Hamelín
- Sujeto y predicado
- Experimentos en tercero
- Actividades musicales en tercero
- Juegos para niños
- Animales dibujados para primero
- webquest
- Niños y salud
- Historia de Papá Noel
- Descargar ejercicios de quimica
- Actividades cientificas para niños de cuarto
- Actividades didacticas en primero
- Mapa de Europa
-
Aplica. Activitat 9
EduBook Organización
- 881 visitas
Si tres ampolles de 2 litres de llet costen 3 euros i 12 cèntims, quant costen quatre ampolles? Resol-ho sense fer servir nombres decimals. Quatre ampolles costen euros i cèntims.
-
Repàs. Activitat 18
EduBook Organización
- 883 visitas
Completa les igualtats següents: 7 × 10 5 = 6 × 10 = 60.000 3 × 10 7 = 14 × 10 = 140.000 21 × 10 4 = × 10 3 = 9.000 2 × 10 = 200 × 10 4 = 50.000 12 × 10 3 = × 10 4 = 80.000
-
Introducció - Nombres decimals
EduBook Organización
- 882 visitas
Els nombres decimals es fan servir en la vida quotidiana per indicar preus, longituds, pesos, capacitats... Per llegir i escriure nombres decimals podem fer servir la taula de valor posicional de les xifres:
-
Practica. Activitat 3
EduBook Organización
- 889 visitas
Dibuixa una recta de 10 cm de longitud i divideix-la en set parts iguals. Utilitza la calculadora per conèixer la longitud de cada part. Quina aproximació prendràs per fer les divisions? Cada part…
-
Autoavaluació. Activitat 5 - Nombres decimals
EduBook Organización
- 889 visitas
Escriu les xifres que falten perquè siguin certes les comparacions: 6
-
Practica. Activitat 1
EduBook Organización
- 880 visitas
Calcula: 17,86 + 1,072 + 4,5 = 3,2 – 1,87 = 15,4 + 7 + 6,972 = 10 – 6,726 =
-
Practica. Activitat 3
EduBook Organización
- 881 visitas
Cada cargol pesa 1,42 g i la capsa, 14,2 g. Quants cargols hi ha a la capsa? Hi ha cargols.
-
Autoavaluació. Activitat 5 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 890 visitas
Quatre quilos de magdalenes costen 9 €. Quant costa un quilo? Un quilo de magdalenes costa €.
-
Repàs. Activitat 10
EduBook Organización
- 884 visitas
Cada nombre s'obté sumant les dues caselles que té a sobre. Completa les caselles buides:
-
Reforça. Activitat 1
EduBook Organización
- 890 visitas
Troba cinc fraccions equivalents a tres cinquens. Escriu el resultat amb lletres i amb xifres.